Close

Zaburzenia stresowe i terapia zakłóceń nerwowych

Chandra u kobiet ma prawo być spostrzeżona, jako szybciej i częściej występująca aniżeli depresja u mężczyzn. Lekarze postrzegają kobiety, jako bardziej podatne na depresję, jaka w dodatku wielokrotnie zostaje nierozpoznana. Być może wynika to z tego, iż kobiety nieczęsto zgłaszają się do doktora, a to powoduje, iż depresja rzadziej pozostaje nierozpoznana. Faktem jest niemniej jednak, że są różnice fizjologiczne między mężczyznami i kobietami, które czynią kobiety bardziej skłonne na depresję. Najistotniejszą z tych różnic jest poziom hormonów płciowych.

Damy mają o wiele wyższe poziomy owych hormonów, a oprócz tego zmieniają się one w cyklu miesiączkowym, ciąży, oraz menopauzie. Leki zawierające hormony płciowe też mogą wywoływać objawy depresyjne. Dość w wielu przypadkach wśród kobiet zdarza się depresja po porodzie, co uwydatnia leczenie uzależnień radom. Zwykle rozpoczyna się ona w sposób dyskretny, a odbierana jest, jako przytłoczenie nadmiarem odpowiedzialności za dziecko.

W szeregu przypadków kobieta czuje lęk, zwłaszcza lek o zdrowie i rozwój swego dziecka. W okresie dwóch tygodni po porodzie zwykle zdarza się u kobiet depresja ciężka. Jej prawdopodobieństwo jest najogromniejsze po urodzeniu pierwszego dziecka, u kobiet, które już chorowały psychicznie. Uważa się, iż zmiany hormonalne są czynnikiem wyzwalającym u kobiety, która miała predyspozycję do depresji. W ciężkiej depresji kobieta traci kontakt z rzeczywistością, może posiadać urojenia, a nawet omamy. W takiej sytuacji może być też zagrożone dziecko.

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top