Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Close

Jak kreować korzystny wizerunek firmy – torby ekologiczne

Dziś w niejednym punkcie sprzedaży możemy się spotkać z eko artykułami. Znamionuje je kolosalna różnorodność ze względu na własny ekologiczny charakter. Co poniektóre z punktów sprzedaży są stricte przeznaczane ekologicznym towarom. Stworzona przez nas wiedza na temat tego rodzaju artykułów jest znikoma oraz nieraz nie przywiązujemy uwagi do oznakowań znajdujących się na opakowaniach.

Aczkolwiek symbole te mają kolosalne znaczenie i nie bez powodu są rozmieszczane na etykiecie – także, jeśli gra toczy się o torby ekologiczne, jak torby bawełniane reklamowe. Oznakowań tych jest bardzo dużo i warto choćby część z nich poznać.

Kiedy przy towarze zobaczymy znaczek z gwiazdkami UE w kształcie liścia na zielonym tle będziemy wiedzieć, że konkretny artykuł należy do żywności, jaka spełnia nadzwyczaj surowe normy oraz nie jest to produkt z importu. Symbol mu przydzielany to Euro-liść. Kolejną grafiką okazuje się być obraz kuli ziemskiej z wiadomością nad globem „bezpieczny dla ozonu”, i u dołu „pozbawiony FCKW”. Świadczy to artykuł, który jest pozbawiony freonów wpływających szkodliwie na powłokę ozonową, co jest przyczyną efektu cieplarnianego. Następny symbol przedstawia Błękitnego Anioła i jest on przyznawany rozmaitym towarom ekologicznym.

Oznaczenie pochodzi z Niemiec oraz jest to najwcześniej powstały symbol tego rodzaju. Jeżeli spotkamy żywność, jaka pochodzi od zwierząt, lub ewentualnie roślin jesteśmy w stanie się spotkać z greckim certyfikatem definiowanym mianem Bio Hellas. Kolejny będzie dużo mówiący obrazek ludzika wrzucającego coś do pojemnika na śmieci „Dbaj o czystość. Wrzuć do kosza”. Natomiast 3 strzałki przy towarze powiadają nam, iż opakowanie nadaje się do recyklingu. Dla osób przeciwnych zabijaniu zwierząt przygotowano artykuły ze znaczkiem przedstawiającym podobiznę królika na tle czarnego trójkąta – Animal Friendly. Także opakowania biodegradowalne posiadają własne oznaczenie i powiadają nam o opakowaniach, które ulegają rozkładowi w czasie kompostowania. Poprzednim wartym uwagi symbolem jest Ekoland przypisywany przez Polskie Stowarzyszenie Producentów Żywności Metodami Ekologicznymi.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

1 Comment

Dodaj komentarz

1 Comment
scroll to top