Close

Dlaczego warto się zdecydować na kupno winylowych paneli

Poszukując trwałego i ładnego pomysłu na podłogi w swoim mieszkaniu na pewno pomyśleć warto nad winylowymi panelami. Dostępne są one w dużej liczbie wzorów i kolorów, a ich zalety powodują, że rozwiązanie takie jest na wiele lat. Sam winyl jest bardzo trwałym materiałem, konstrukcja takich paneli dysponuje kilkoma jego warstwami.

Producenci na wierzch panela kładą dodatkowo przezroczystą poliuretanową warstwę, która daje wyjątkową odporność na uszkodzenia mechaniczne. Panele tego typu świetnie sprawdzają się nie tylko w mieszkaniach i domach, ale także w obiektach użyteczności publicznej, w których natężenie ruchu jest znacznie większe. Aktualnie w sprzedaży jest duży wybór winylowych paneli, klienci coraz chętniej je wybierają zamiast klasycznych. Ma to też przełożenie na duże zróżnicowanie jeśli chodzi o wzory i kolory, zarówno w motywach przypominających drewno, jak też w różnych kształtach geometrycznych.

Mała grubość oraz bardzo dobra przewodność cieplna powodują, że panele winylowe świetnie się sprawdzają przy zastosowaniu ogrzewania podłogowego. Najlepszą opcją wtedy jest ich naklejenie do podłogi przy użyciu dedykowanego kleju. Montaż taki będzie wymagał idealnej równości podłoża, tak samo zresztą jak klasyczne wpusty. Przy montażu klasycznym zalecane jest użycie dedykowanych podkładów, dzięki którym się wyrówna nierówności. Jeśli wszystko zostanie wykonane prawidłowo, to bez problemów taka podłoga może wytrzymać długie lata użytkowana.

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top