Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Close

Węgiel czy pellet – jaki opał jest najlepszy

Duża część właścicieli domów nadal do ich ogrzewania używa najróżniejszych pieców. Zależnie od budowy te piece pozwalają na spalanie paru typów opałów. Część z nich jest dedykowana tylko do jednego, w innych można palić paroma odmianami, to zależeć będzie od tego, co przewidział producent. Od bardzo dawno największą popularnością cały czas się cieszy ekogroszek Zamość.

Opał te jest robiony z węgla o odpowiedniej grubości, dzięki czemu ma bardzo dobre własności energetyczne i potrzeba go stosunkowo niewiele do tego, aby nagrzać odpowiednio we wnętrzu. Niestety dużym minusem ekogroszku stanowi jego cena, jaka także jest zaliczana do najwyższych. Trochę mniej trzeba zapłacić za pellet drzewny Zamość, jaki w wielu przypadkach bardzo dobrze się sprawdza. Ten rodzaj paliwa jest produkowany z odpadów i trocin pochodzących z tartaków, a z powodu niskiej zawartości wody pali się ono dużo lepiej niż drewniane kawałki. Najmniej kosztuje pellet ze słomy Zamość, z tym że jest on koło dwóch razy mniej wydajny od węgla i ekogroszku.

Z powodu tego, że produkowany on jest z różnych rodzajów słomy, to produkt ten jest ekologiczny. Żeby nie było problemów z ogrzewaniem w zimie, każdy właściciel policzyć sobie musi,jak dużo będzie poszczególnego opału potrzebował. Trzeba też pamiętać o tym, żeby zakupiony węgiel Zamość, pellet Zamość przechowywać w odpowiedni sposób. W szczególności na warunki będzie wrażliwy pellet, który pod wpływem wilgoci pali się dużo gorzej. Z tego też powodu należy zadbać o to, żeby opał był przechowywany w suchym miejscu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

1 Comment

Dodaj komentarz

1 Comment
scroll to top