Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Close

Waga psychoterapii w odtruwaniu alkoholowym oraz odwyku

Nałóg alkoholowy jest wybitnie specyficznym typem kłopotu. Specjalnie sprecyzowany jest tutaj mianem problemu, nie choroby, ponieważ pierwsza trudność bazuje na braku akceptacji tego terminu przez uzależnionych. Psychika ludzka ma tendencje do kamuflowania zjawisk, tłumaczenia różnorakich, niepokojących zjawisk na własną korzyść.

Wobec tego również i w przypadku alkoholizmu chorzy potrafią długo nie przyznawać się, że przestali dominować nad swoim organizmem, jego pragnieniami i skłonnościami. W Polsce to przykre bez ustanku lekarze psycholodzy i psychoterapeuci są tematem tabu, wstydliwym.

Społeczeństwo odnosi się do tych zawodów niechętnie oraz z rezerwą, traktując je jako ostateczność. Jest to stanowisko całkowicie bezpodstawne, stworzone na bazie uprzedzeń. W rzeczywistości funkcje te sprawowane są przez wykwalifikowane osoby, jakie na celu mają niesienie pomocy innym. Pomoc taka obejmuje także walkę z nałogami, jak w tym kontekście leczenie alkoholizmu i odtruwanie – znacznie więcej na kroplówka na kaca. Może być ona niebezużyteczna, a nawet w wielu przypadkach ratująca życie i zdrowie, albowiem każda funkcja naszego organizmu zasadza się na psychice.

W momencie, kiedy jest słaba, rozpoczyna szwankować, odbija się to bezpośrednio na samopoczuciu cielesnym. Pamiętajmy zatem, iż kiedy dotknie kogoś jeden z najbardziej bolesnych kłopotów, jakim jest choroba alkoholowa, żeby zmagania z nim rozpocząć od wizyty u profesjonalisty. Wybitnie ważne jest, żeby zwrócić się po pomoc zarówno dla siebie, w jaki sposób oraz dla osoby uzależnionej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

1 Comment

Dodaj komentarz

1 Comment
scroll to top