Close

W jaki sposób zadbać o ogród?

Organizując ogród, należałoby na samym początku rozdzielić go na trzy bazowe części. Część reprezentacyjną, wypoczynkową oraz gospodarczą. Każda z tych części nie ma zachodzić na drugą i powinny być prawidłowo oddzielone. Część sztandarowa, tak nazwany przedogródek to powierzchnia znajdującą się przed domem. W tym rejonie można sadzić roślinki, które najdłużej będą pełniły funkcję dekoracyjną.

Muszą być to kwiaty oraz krzewy o długim okresie kwitnienia, lub też późnym wchodzeniu w stan uśpienia. Dróżki powinny pozwolić użytkownikom na prędkie oraz bezproblemowe dojście do bramki lub hangaru. Druga część, jest częścią wypoczynkową. Jakim sposobem sama nazwa podkreśla powinna być przeznaczona na wypoczynek – znacznie więcej na wycinka drzew warszawa. Wiąże się to z tym, iż ma znajdywać się za budowlą. W tej części ogrodu muszą znajdywać się takie elementy małej architektury jak: tarasy, altanki, grill czy pokaźny trawnik umożliwiający gry i zabawy dla najmłodszych.

Część trzecia i najważniejsze to część gospodarcza. Jest to strefa, jaka powinna znajdywać się na uboczu należącej do nas działki, ze względu na znajdujące się tutaj obiekty. Przede wszystkim ta część przeznaczona jest na umieszczenie takich szczegółów jak: śmietniki czy kompostowniki.

W tej części także można umieścić domek gospodarczy, w którym będziemy chować wszystkie wymagane nam narzędzia do pielęgnacji stworzonego przez nas ogrodu. Koszenie może się odbywać w czasie, kiedy trawniki są suche. Jest to spowodowane lepszym wykonaniem koszenia oraz faktem, że trawa wtenczas o dużo lepiej znosi koszenie.

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top