Close

Urokliwa znajdująca się w Chorwacji wyspa pełna delfinów

Mali Lošinj to cudowne miasteczko – wyspa z zachwycającymo widokami. Na początku było miastem portowym, jak wiele pozostałych miasteczek na terenie Chorwacji. Prawdziwe życie toczy się tu w centrum: sporo ludzi, łodzie, jachty, statki, knajpki, robiąca doskonałe wrażenie natura. Warto wybierać się na spacer promenadą nadmorską.

Mali Losinj położona jest w największej zamkniętej zatoce wśród okolicznych wysp, czyli w Augusti. To jedno z największych miast na wyspie na Morzu Adriatyckim. Początkowe wzmianki o tym miejscu notuje się już w XII wieku. Wtedy dwanaście mających chorwackie korzenie rodzin pojawiło się na wyspie Losinj. Aktualnie miasteczko to jest doceniane za piękną naturę, jak i niemało obiektów zabytkowych jakie nawiązują do jego intensywnej przeszłości. Więcej wiadomości można odszukać na witrynie internetowej https://mint.gov.hr/vijesti/dan-grada-malog-losinja/8575

Pośród miejsc wartych zwiedzenia na pewno wymienić można: wille wywodzące się z pochodzącej z Austrii arystokracji, kościół świętego Marcina wybudowany w 1450 roku, kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny – Annunziata z 1858 roku, kościół świętego Mikołaja z 1857 roku razem z fontanną z 2 delfinami rzeźbionymi w kamieniu dla wspomnienia dopłynięcia do Mali Losinj wody bieżącej z jeziora Vransko w 1960 roku, zapachowy ogród ziół wykazujących działanie lecznicze, pomnik Ambroza Haracica, a więc rozpoznawalnego wywodzącego się z Chorwacji botanika a także pomnik Josipa Kasmana, znanego na całym świecie śpiewaka operowego urodzonego w tym miejscu. Już ta lista pokazuje, że Mali Losinj jest rzeczywiście miejscem wartym dostrzeżenia. Chorwacja już od wielu lat znajduje się na liście państw chętnie odwiedzanych.

Na tyle cudowne wyspy jak prezentowana zachęcają do odwiedzin. Miłośnicy cudownych plaż muszą oglądać te plaże jak: Bojcic, Kadin, Krivica, Pijesak, Borik, Veli Zal, czy Poljana. W głowie na pewno wpiszą się także zatoki: Suncana, Engleza, Valdarke, czy Zabodarski. Zaleca się tutaj kąpiele i wypoczynek pod sosnowymi drzewami. Wspomniana wyspa jest świetnym miejscem na urlop. Bez wątpienia, jej niezwykłości nie można będzie zapominać. Abstrahując od faktu, jak ktokolwiek preferuje odpoczywać, odnajdzie tu coś w swoim guście.

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top