Close

Szkolenie czworonoga – jak nauczyć pieska czegokolwiek pożytecznego?

Czy pragniesz nauczyć swojego pieska włączać włącznik światła? A może to pionierska sztuczka, by zaimponować komuś? Cóż w tym artykule dowiesz się jak to zrobić za pomocą szczególnej metody szkolenia, która jest niezwykle bezproblemowa do zrozumienia oraz do zrealizowania. Możesz nauczyć się tej metody szkolenia psów, nawet jeżeli jesteś kompletnym nowicjuszem w szkoleniu psów.

Pierwszorzędny oraz prędki sposób by nauczyć psa paru sztuczek to szkolenia zatrzaskowe – Psie Przedszkole. Sposób jest bardzo przyjazny oraz każdy pies ma prawo go zrozumieć, dosyć ekspresowo. To co trzeba zrobić, to drobny przełącznik. Następnie musisz mieć przy sobie jakiś zatrzask czy też coś na czym wolno kliknąć. Potrzebna będzie też nagroda taka W jaki sposób jedzenie.

Teraz wyjaśnię w stereotypowy sposób proces rozwijania pierwszego celu dla Twojego pieska. Przed umieszczeniem budynku docelowego na podłodze, upewnij się, iż masz kliknięcie oraz smakołyki przygotowane oraz pies będzie zapewne zgadzał się na to co dla niego masz zaproponowane, ponieważ jest to najlepsza okazja, by zdobyć odrobinę przyjemności. Aktualnie można rozpocząć i gdy wciśnie światło niech migiem zrobi to po kliknięciu i daj mu jakieś smakołyki.

Powinieneś klikać na każde takie zachowanie, poruszając głową w kierunku dobrym do działania. Istotne jest, by klikać wielokrotnie na początku lub ewentualnie jeżeli pies jest nowy w tym temacie. Kiedy coś zrobi przyzwoicie należy chwalić go za pomocą jednego słowa – rodzaju solidny piesek. Kto jeszcze chce żeby jego pies poprawnie zachowywał się blisko ludzi oraz innych psów? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi ja to czytaj wiadomości w sieci internetowej i z pewnością dostaniesz sporo odpowiednich wskazówek.

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top