Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

ARTYKUŁ SPONSOROWANYZdrowie

Przekazywanie złej i ciężkiej wiadomości – wypróbuj, co radzi psycholog

Rozwód jest nadzwyczaj kłopotliwa sytuacją nie jedynie dla współmałżonków, ale w szczególności dla dzieci jeżeli je posiadają. Rozwód w zależności od okoliczności oraz podejścia współmałżonków może przebiegać w sposób spokojny czy też być przykrym przeżyciem. Jeżeli będzie zachodziła ta druga sytuacja to w szczególności musimy zwracać uwagę na dzieci. Większa część rodziców nie zdaje sobie sprawy z tego, jak jest to dla nich nieprzyjemne przeżycie. Nie wiedzą w jakiej sytuacji się postawić.

Czy być za mamą czy jednakże tatą, komu ufać jak każdy opisuje inną wersję. W wielu przypadkach nie wiemy o tym, iż dziecko już długo przed rozwodem rozpoczyna wyczuwać niemiłą sytuację w domu. Widoczne jest to chociażby w tym jak rodzice się do siebie odnoszą, i to że w ogóle niespędzaną ze sobą czasy. Rady psychologa w tej sytuacji są niezmiernie istotne – dlatego wypróbuj psychoterapia uzależnień radom. Rodzice wielokrotnie nie zdają sobie sprawę z tego jak oznajmić dziecku o rozwodzie.

Co poniektórzy unikają tego niezwykle długo, aż do momentu kiedy tak właściwie już będzie po wszystkim, i jedno z rodziców się wyprowadzi. Takie postępowanie może wpłynąć negatywnie na dziecko. Sam rozwój to niemiłe przeżycie, lecz nie powiedzenie o nim będzie znacznie czymś gorszym. Wskazówki psychologa traktujące rozwodu dotyczą zwłaszcza tego, iż w trakcie rozmowy z dzieckiem, żadne z rodziców nie może podnoście głosu ani siebie nawzajem nie oskarżać. Postawienie dziecka w nieprzyjemnej sytuacji, wpłynie znacznie bardziej negatywnie. Dziecko po otrzymanej wiadomości będzie się martwić i bać, oraz w takiej sytuacji będzie zadawało nam wiele pytań.

Często nie będziemy wiedzieć, jak na nie odpowiedzieć. Należałoby w następstwie tego tu również skorzystać z porady psychologa. Jeżeli chcecie dowiedzieć się o wyznaczonym sposobie rozmowy z dzieckiem, to takiej nie ma. Każde dziecko jest inne i wiadomości złe, uciążliwe oraz nieprzyjemne bierze do siebie w różnorodny sposób. Czasami reaguje dosyć spokojnie, jednak potem zamyka się w sobie. Niekiedy ta reakcja ma prawo być burzliwa, i dziecko będzie krzyczało.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Powiązane posty
Zdrowie

Fizjoterapeuta - na jakie rzeczy należy zwrócić uwagę przy wyborze

Pomoc fizjoterapeutów i masażystów bardzo się przydaje w wielu różnych przypadkach. Tego typu…
Czytaj więcej
Zdrowie

Dlaczego lekarskie konsultacje online cieszą się taką popularnością

Minione lata to coraz większa popularność serwisów internetowych, oferujących porady lekarskie…
Czytaj więcej
ARTYKUŁ SPONSOROWANYBiznes, Finanse

Kompleksowa obsługa prawno-księgowa dla firm w Katowicach

Biuro rachunkowe Katowice – Twoje rozwiązanie księgowe Czy jesteś właścicielem firmy w…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz