Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Close

Podstawowe zasady pielęgnacji atopowej skóry

Jeśli u kogoś występują problemy z atopową lub suchą skórą, to na pewno powinien o taką skórę odpowiednio zadbać. Zwłaszcza będzie to dotyczyło zapalenia atopowego, które z różnych problemów przeważnie jest uciążliwe. Choroba ta jest trudna do wyleczenia, jakie przeważnie polega na ograniczeniu występujących objawów. Te w zależności od cyklu mogą albo praktycznie ustąpić, albo też mocno się nasilać.

Wtedy u części osób pojawiają się ropne zmiany czy zaczerwienienia, a u innych skóra zaczyna być bardzo wysuszona i łuszcząca. Jednak bez względu na rodzaj objawów niezbędne jest zachowanie określonych zasad, które mogą bardzo pomóc w ograniczeniu takich objawów. Przede wszystkim trzeba zakładać odpowiednie ubrania, koniecznie powinno się unikać wełny czy poliestrowych tkanin. W przypadku AZS nie pomaga także jedzenie mocno przyprawionych potraw, spożywanie alkoholu czy też przebywanie w suchych i brudnych miejscach. Bardzo ważne jest używanie dobrych środków do pielęgnacji, te mające w sobie jakieś mocne substancje zdecydowanie nie są wskazane.

Na naszym rynku jest wiele pielęgnacyjnych środków dedykowanych dla osób mających na atopowe zapalenie skóry, jeden z ich producentów to przykładowo firma dexeryl. Jeśli ktoś się będzie tym interesował może zajrzeć na przykład na stronę kremy-dexeryl.pl, tam przeczyta dużo przydatnych informacji. Takie kosmetyki są produkowane jedynie z naturalnych składników, bez żadnych wypełniaczy czy konserwantów.

W ich składzie znajdzie się między innymi glicerynę, zatrzymującą i przechwytującą cząstki wody, która zapewnia odpowiednie nawilżenie naskórka. Biała wazelina z kolei ma działanie nawilżające, zostawia na skórze ochronną warstwę, zabezpieczającą przed czynnikami zewnętrznymi. Następną substancją, jaką w swoim składzie zawiera dexeryl krem jest ciekła parafina. Z kolei ona daje lipidową powłokę która zapobiega utracie wody, nie powoduje żadnych reakcji alergicznych, a jednocześnie ogranicza uczucie pieczenia czy swędzenia skóry.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top