Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Close

Jakie są podstawowe typy opon do wózków widłowych

Codzienne użytkowanie wózków widłowych jest związane z tym, że trzeba je regularnie serwisować. Jedną z ważniejszych rzeczy jest wymiana opon, jeśli obecnie używane są już zbyt mocno zużyte. Opony w tego typu wózkach są ogromnie ważne, ponieważ wpływają na koszt obsługi takich urządzeń, lecz również na poziom bezpieczeństwa transportowanych ładunków. Podzielone są one na dwa podstawowe rodzaje, czyli pneumatyczne i pełne. Pneumatyczne wersje wyglądają podobnie jak te, jakich się powszechnie używa w zwykłych samochodach, choć rzecz jasna dopasowaną są one konstrukcyjnie do charakteru pracy tych maszyn. Są one tańszym rozwiązaniem, a ich dużym plusem jest duży poziom elastyczności.

Z tego też powodu takie opona do wózka widłowego sprawdza się dobrze do wożenia delikatnych ładunków, które będą wymagać odpowiedniej ostrożności. Takie opony do wózka widłowego Opole Lubelskie są też wykorzystywane na nierównych podłożach, gdyż w niektórych sytuacjach dość mocno się zużywają.

Dlatego też warto wtedy pomyśleć o zamontowaniu pełnych opon, które nie mają w środku powietrza a specjalny rodzaj gumy. Takie opony charakteryzują się wysoką odpornością na mechaniczne uszkodzenia i zużycie. Poza tym nie ma w nich niebezpieczeństwa tego, że opona ulegnie przebiciu i trzeba ją będzie awaryjnie wymieniać lub naprawiać. Lecz przy tym rozwiązaniu liczyć się trzeba z wyższymi kosztami, ponieważ takie modele są droższe od pneumatycznych. Również wymiana jest bardziej wymagająca, bo trzeba używać specjalnej prasy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top