Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Close

Jakie jest najważniejsze zastosowanie pomiarowych króćców

Gazowe i hydrauliczne instalacje wymagają ciągłego monitorowania, czy nie dzieje się coś z nimi. Szczególnie ważne to jest w przemysłowych zastosowaniach, w których nawet drobna awaria doprowadzić może do poważnych konsekwencji. Dlatego też bardzo duże znaczenie mają w takich układach pomiary najważniejszych parametrów, co pozwoli wyłapać nieszczelności i awarie. Do takich pomiarów są stosowane różne techniki, mniej i bardziej zaawansowane.

Jedną z częściej spotykanych są króćce pomiarowe, jakie są z jednej strony tanie i łatwe w montażu, a z drugiej pozwalają na precyzyjny pomiar temperatury czy ciśnienia cieczy w instalacji. Elementy te dostępne są w wielu różnych rodzajach i wersjach, dzięki czemu nie powinno być problemu z dobraniem odpowiedniego. Jeśli pojawi się taka potrzeba, to króćce producent może też wykonać model o odpowiednich parametrach, należy mu tylko podesłać dokładną specyfikację po ustalonym czasie dostać zamówione elementy.

Każdy instalowany w układzie króciec pomiarowy jest zrobiony z odpowiednio dobranego materiału, również ze względu na rodzaj cieczy, którą ma on mierzyć. Musi on też być odporny na czynniki atmosferyczne, a także zapewnić dużą mechaniczną wytrzymałość. W pewnych przypadkach stosuje się nierdzewną stal, ale też i specjalne odmiany stali odporne na działanie kwasów. Średnice takich króćców są przeważnie zestandaryzowane, przez co typowe modele wykorzystać można w rozmaitych instalacjach.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top