Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Close

Gdzie są używane kurtyny i przegrody z PCV

Współczesny przemysł korzysta bardzo chętnie z różnego rodzaju materiałów zrobionych z PCV. To wyjątkowe tworzywo ma bowiem wiele różnych zalet, i dlatego stało się tak popularne. Najczęściej spotykaną jego postacią są najróżniejsze folie, mające naprawdę wszechstronne przeznaczenie. Po pierwsze folia PCV jest elastyczna, a jednocześnie trwała i wytrzymała.

Nawet wielokrotne zginanie nie powoduje jej popękania, a przy tym wykazuje ona dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. PCV posiada również niski współczynnik przenikalności cieplnej, dzięki czemu będzie stanowić doskonały termiczny izolator. Ta cecha wykorzystywana jest powszechnie przy następnym niezwykle popularnym wykorzystaniu folii PCV, jakim są kurtyny paskowe. Przeważnie mają one postać pasków zachodzących na siebie, przez które po przesunięciu można przejść lub przejechać wózkiem.

Jednocześnie w normalnym stanie takie paski przylegają do siebie dokładnie, i zapobiegają skutecznie uciekaniu temperatury. W przypadku takich zastosowań dużą zaletą jest też to, że paski z takiej przesłony mogą mieć różne kolory. Typowo są one robione z bezbarwnego tworzywa, lecz jest też możliwość jego zabarwienia na jedną z kilku barw. Mniej widocznym, ale bardzo ważnym miejscem użycia folii PCV są przegrody spawalnicze. Mają one na celu ochronę miejsca, w którym przebywa spawacz przed emitowaniem szkodliwego promieniowania świetlnego oraz odpryskami. I do tego celu właśnie PCV świetnie się nadaje, bowiem folia mająca grubość jedynie połowy milimetra pochłania w zasadzie całe takie promieniowanie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top