Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Close

Forma zatrudnienia a pułap zdolności kredytowej

Od roku 2009 na stworzonym przez nas rynku nieruchomości nastąpiło spowolnienie sprzedaży, co roku zwiększa się w związku z tym ilość nieruchomości ofiarowanych do sprzedaży, dotyczy to zarówno mieszkań czy domów nowych, oferowanych przez deweloperów, jak też i tych z tak zwanej drugiej ręki. Sytuacja taka jest sprawiona między innymi trudniejszym dojściem do kredytów hipotecznych, banki żądają większej dyspozycji spłacenia zaciągniętego kredytu, a w związku z tym poprawnego kryterium dochodowego – Trinity Finance. Taka sytuacja powoduje także, że wiele domów ofiarowanych do renowacji wystawianych jest na sprzedaż za często nieduże pieniądze.

Wolno wobec tego nabyć relatywnie niedrogo taki dom, jednakże zostaje sprawa remontu. Powstaje w tym momencie pytanie, czy można uzyskać w banku kredyt hipoteczny nie na kupno, lecz na remont takiego domu. Okazuje się, że banki nie odmawiają od razu udzielania tego typu kredytów hipotecznych, niemniej jednak jeszcze znacznie bardziej prześwietlają kredytobiorców niż przy udzielaniu kredytu hipotecznego na zakup domu czy mieszkania.

Sprawą najważniejszą bowiem dla banku, obok kryterium dochodowego kredytobiorcy, jest wartość danej posiadłości, ponieważ to jest jakkolwiek istota zadłużenia hipotecznego. Jeżeli więc wartość samego domu przeznaczonego do remontu jest względnie nieduża, a kredytobiorca chce zdobyć w formie kredytu kwotę mnóstwo wyższą, powstaje kłopot należytego zabezpieczenia udzielonego kredytu. W sytuacjach ocenienia wartości takiego domu instytucje finansowe ekspediują swoich przedstawicieli, zaś przy wyższych kwotach żądają operatu przybliżonego nieruchomości.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top