Close

Endoproteza biodra oraz kolana – jak działa i kiedy tak właściwie pomaga ortopedia?

Astronomicznym powodzeniem cieszy się aktualnie rehabilitacja, jaką określić można, jako w pełni kompleksowe i zespołowe działanie na rzecz osoby chorej, lub ewentualnie także niepełnosprawnej, czy takiej, jaka znajduje się w okresie rekonwalescencji, która wynika z zabiegów oraz operacji, jakie zostają przeprowadzone. Zabiegi, jakie wykonuje się w ramach działania, jakim jest rehabilitacja mają na celu przywrócenie optymalnej sprawności ruchowej, czy także psychicznej chorej osobie.

W głównej mierze rehabilitacja ma na celu usprawnienie osób, jakie cierpią na dysfunkcję ruchową. Twórcami tego działu są profesor Howard Rusk, i Wiktor Dega. Jednym z najistotniejszych działów rehabilitacji ruchowej jest fizjoterapia, którą najczęściej stosuje się w okresie pooperacyjnym, bądź również powypadkowym. Teraz terapia rehabilitacyjna uważana jest za proces nie tylko medyczny, jednak także społeczny.

Prócz tego uważa się ją za globalną, bo każdy ma do niej prawo, wczesną, bo powinna być jak najwcześniej rozpoczęta, a również ciągła, albowiem raz rozpoczęta powinna być kontynuowana aż do zakończenia i uzyskania pożądanych efektów. W tej chwili nadzwyczaj w szeregu przypadków wykonywane są operacje korekcyjne, i naprawcze stóp oraz stawów kolanowych, co legendarne jest, jako chirurgia stopy. Rola stopy w życiu każdego człowieka jest kolosalna, ponieważ spełnia podstawową funkcję podpórczą. Z tego również względu chirurgia stopy nie jest tylko następstwem kosmetycznym, ale leczniczym, który dba o to, żeby funkcjonowała ona dobrze.

Z tego także względu, jeżeli mamy zamiar, lub też jesteśmy zmuszeni zrealizować zabieg, jakim jest chirurgia stopy musimy prosić o pomoc doświadczonego i fachowego lekarza chirurga – pomoże też ortopedia wrocław. Zabieg, jakim jest chirurgia stopy składa się z kilku etapów. Jeśli mamy do czynienia ze wczesną fazą zniekształceń możemy zrealizować tylko operację tkanek miękkich. Niestety w wielu bardziej zaawansowanych przypadkach należy zrealizować osteotomie, inaczej korekcje osi kości w obrębie stopy. Prawidłowo przeprowadzone operacje muszą zostać dostosowane do potrzeb oraz stanu zdrowia pacjenta, a ich charakterystyczną cechą jest to, że po zabiegu następuje krótki okres rehabilitacji. Rzecz jasna po zabiegu należy unieruchomić stopę pacjenta, jednak w tym celu nie wykorzystuje się opatrunków gipsowych, lecz miękkie elastyczne opaski uciskowe.

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top