Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Close

Dlaczego przy budowie domu jest potrzebna pomoc geodety

Zapewne niejeden z nas miał kiedyś okazję widzieć stojące przy drodze urządzenie przypominające wyglądem aparat fotograficzny. To nic innego jak podstawowe narzędzie geodetów, którzy się zajmują najróżniejszymi pracami związanymi z ewidencją gruntów. Do zadań geodetów należy między innymi dokładne wyznaczanie granic działek i lokalizacji poszczególnych obiektów. Zajmują się także robieniem map do różnych celów, w tym projektowych, a dodatkowo pomiarami wysokościowymi i opracowaniem dokumentów.

Pomiary takie są wykorzystywane zarówno w przypadku przemysłowych obiektów, budowie dróg, autostrad i torów kolejowych, jak też w budownictwie jednorodzinnym. W tym ostatnim przypadku geodeta będzie przydatny na kilku etapach budowy. Przede wszystkim już na początku, przed rozpoczęciem wszelkich prac konieczne będzie wykonanie mapy do projektowych celów. Na takiej mapie muszą się znaleźć granice działki, a także wszystkie znajdujące się w pobliżu budynki.

Następny etap, do jakiego geodeta będzie potrzebny, to określenie położenia domu na terenie działki, a po zakończeniu wszelakich prac należy zrobić kolejną mapę, już z wybudowanym domem. Wszystkie etapy należy ewidencjonować w dokumentacji, która potem będzie podstawą wniosku o możliwość użytkowania. W praktyce przy wszelkich pracach związanych z jakimiś budynkami, obiektami przemysłowymi czy drogami nie obejdzie raczej bez pracy geodety, a jeżeli będzie się taką potrzebować, to można na przykład zadzwonić do firmy https://horyzontgeodezja.pl/.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top