Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Close

Czy można ogrzać dom za pomocą pieca wolnostojącego albo kominka

Właściciele prywatnych domów mają wiele opcji w temacie ogrzewania budynków. Rzecz jasna cały czas największym zainteresowaniem cieszą się rozmaite instalacje centralnego ogrzewania, lecz często wybierane są dodatkowo jakieś inne rozwiązania.

Coraz większą popularnością cieszą się chociażby piece wolnostojące. Są one bardzo ciekawą alternatywą dla kominków, ponieważ nie potrzebują pracochłonnych prac montażowych. Wystarczy przy pomocy specjalnej rury podpiąć je do komina, żeby cieszyć się ciepłem we wnętrzu. W zależności od wielkości piece takie zagrzać mogą nawet do paru pomieszczeń, sprawdzą się więc doskonale jako uzupełnienie klasycznej instalacji.

Bardzo dobrze się też sprawdza ogrzewanie przy wykorzystaniu zwykłych kominków. Tutaj do dyspozycji jest kilka możliwości, w tym rzeczywiście skuteczne kominki mające płaszcz wodny. Przy tej technologii wodne wkłady kominkowe posiadają między dwoma ściankami cienką warstwę wody, która zostaje nagrzana od temperatury we wnętrzu. Taki kominek połączony jest z instalacją centralnego ogrzewania, i poprzez pompowanie wszystko rozprowadzone zostanie po wszystkich pomieszczeniach.

Coraz większym zainteresowaniem klientów cieszą się także biokominki. Ogromnych ich plusem jest łatwa i szybka obsługa, nie trzeba bowiem rąbać kawałków drewna, rozpalać ognia a później wyrzucać popiołu. W wielu przypadkach innej możliwości wręcz nie będzie, jeśli ktoś kominek będzie chciał mieć u siebie, gdyż kolejne regiony zabraniają palenia drewnem i węglem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top