Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Close

Czy energetyczne świadectwo jest obecnie wymagane

W ciągu najbliższego czasu posiadaczy trochę starszych domów i mieszkań czeka kolejna rewolucja. Będą się oni bowiem musieli postarać o zrobienie świadectwa energetycznego, jakie się stanie wymagane dla wszystkich budynków. Jeśli ktoś planuje nie robić tego, to musi mieć świadomość że naraża się w ten sposób na karę w wysokości nawet do pięciu tysięcy złotych.

Takie Świadectwo energetyczne to po prostu dokument, który ma za zadanie poinformować o zapotrzebowaniu obiektu na energię, wiążącą się zarówno z ogrzewaniem czy chłodzeniem, jak też oświetleniem czy podgrzewaniem wody. A wszystko to w ogromnym stopniu jest uzależnione od technicznego stanu i zastosowanych technologii i materiałów. Zgodnie z przepisami Świadectwa energetyczne muszą zawierać szereg istotnych informacji. Przede wszystkim w takich dokumentach znaleźć się muszą fotografie frontowe obiektu, a także dokładny plan nieruchomości z wymiarami pomieszczeń.

Potrzebna też będzie informacja na temat tego, jaką mają grubość i ocieplenie ściany i stropy, a także z czym dany lokal sąsiaduje. Z istotnych informacji wymienić jeszcze trzeba sposób ogrzewania wnętrza oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Istotną częścią każdego certyfikatu są obliczenia zrobione przez wykonującą go osobę. Takie wyliczenia są oparte na podanych przez właściciela informacji, z tego też powodu nie można przekazywać tutaj nieprawidłowych danych danych. Jeśli zostanie to wykryte, to certyfikat będzie nieważny, a poza tym właściciel się narazi na finansowe konsekwencje.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top