Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Close

Czemu pracujemy za granicą? Wyższe pensje i zwrot podatku

Polacy dzięki przystąpieniu do Unii Europejskiej mogą obecnie podejmować swobodnie zatrudnienie w znacznej większości państw członkowskich. Migracja Polaków przybrała odmianę migracji zarobkowej. Kolosalne bezrobocie w Polsce oraz duża różnica w warunkach życia i skali dochodów na tle innych krajów Unii Europejskiej przyczynia się w znacznym stopniu do podejmowania decyzji o wyjeździe w celu podjęcia pracy.

Kraje wysokorozwinięte nieraz przyciągają znawców z krajów o niższym poziomie rozwoju. Proponują im atrakcyjne warunki zatrudnienia oraz też rozliczenia podatku holandia. Z możliwości wyjazdów zagranicznych niezwykle w szeregu przypadków korzystają studenci oraz pracownicy naukowi. Zwłaszcza kiepsko przedstawia się sytuacja na rynku pracy dla wychowanków w Polsce.

Szkolnictwo nie jest dobrane do bieżących potrzeb rynku, kładzie zbyt duży nacisk na wiedzę teoretyczną, a nie praktyczną. Okoliczności pracy w Polsce w porównaniu z zagranicznymi wypadają niekorzystnie. Dotyczy to szczególnie naukowców, doktorów i inżynierów, którzy nie mają w kraju do dyspozycji stosownych, machin, urządzeń i laboratoriów.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

0 Comments
scroll to top